Adventní koncert v Měrunicích 2015

Naše koncerty konané pro obecní úřad v Měrunicích mají dlouhou tradici zahájenou v letech, kdy obec zastupoval starosta Ján Boháč. Tehdy jsme si poprvé prohlédli interiér kostela sv. Stanislava, do kterého se vracíme téměř pravidelně v období adventu.

Letošní koncert se uskutečnil v neděli 29.11.2015 a programově ho připravila paní učitelka Libuše Šperková. Vstup návštěvníků do kostela podmalovala zpěvem Komořinka s uč. Veronikou Duchoslavovou, která před zahájením samotného koncertu pomohla nastavit pravou předvánoční atmosféru. Pravdou je, že za přispění svařáku a vánočního pečiva, které pořadatelé připravili příchozím.
Po úvodním slovu starostky paní Jitky Nové zahájila koncert violoncellistka, členka SČF Teplice Jana Vintrová jh. Dalším hostem byl trumpetista Jiří Šperk, žák 1. ročníku teplické konzervatoře. Ten se v programu představil vícekrát jako sólista (za doprovodu klavíristy uč. Jiřího Bidrmana) i jako člen dechového souboru. Kytarista Václav Plavec ze třídy uč. Adama Šmejkala přispěl do programu dvěma vstupy. Drobnou klavírní skladbičkou se představila také Anežka Rampasová, žákyně uč. Elišky Šimkové. Sólo pro bicí soupravu, na kterou zahrála Tereza Lehká ze třídy uč. Libuše Šperkové, bylo skvěle zahráno, i když v prostorách kostela působilo poněkud razantně. Dalším hostem byl pozounista, člen SČF Teplice Michal Černý, který přednesl za klávesového doprovodu ředitele Jiřího Kopy známé Largo z opery Xerxes. Pozvání k účasti na koncertu přijala také absolventka naší ZUŠ a studentka Konzervatoře v Teplicích flétnistka Anna Seifertová. Ta se představila Mozartovou skladbou Andante C dur a také jako členka malé kapely (flétna Anna Seifertová, klarinet uč. Zbyněk Prokop, fagot uč. Josef Černý, klávesy řed. Jiří Kopa, zvonkohra a perkuse žáci ze třídy uč. Libuše Šperkové), která doprovázela školní pěvecký sbor pod vedením uč. Jiřího Bidrmana.
Závěrečnou tečkou pak byla skladba Adeste fideles pastores v podání Komořinky, žesťového tria (trubka Jiří Šperk, pozouny Michal Černý a Jiří Kopa), violoncellistky Jany Vintrové a klávesového doprovodu uč. Libuše Šperkové. Celý program byl proložen četbou Čapkových Apokryfů, které přednesli Adéla Mašková a Jakub Nový.

Tímto koncertem jsme společně vstoupili do krásného času Adventu a věřím, že příjemné vzpomínky na setkání v kostele sv. Stanislava zůstanou nejen nám účinkujícím.