Jarní koncert učitelů a žáků

K tradičním prezentacím hudebního oboru patří jarní nebo velikonoční koncerty. Někdy jsme je konali v kostele sv. Petra a Pavla nebo v kostele Na Újezdě. V posledních letech zveme posluchače převážně do našeho koncertního sálu, který - zvláště když vystupuje pěvecký sbor - praská “ve švech”.

Jarní koncert učitelů a žáků se konal 16.4.2015. Zahájil jej dvěma skladbami Vinyl Band pod vedením uč. Zbyňka Prokopa. Žáci studující hru na bicí ovládají také melodické nástroje. Hrou na xylofon o tom přesvědčil Ondřej Kvěch, kterého na akordeon doprovodila paní uč. Libuše Šperková. H.Villa-Lobos je autorem mnohých kytarových skladeb a mimo jiné také Koncertní etudy č.1, kterou si pro své vystoupení vybral uč. Tomáš Ernst. V průběhu koncertu se představily flétnistky Anna Seifertová a Kateřina Bartošová, obě studentky II. stupně. Učitel Josef Černý se prezentoval hrou na hoboj – nástroj mající v naší škole premiéru a hrou na fagot. Možností keyboardů napodobit zvuk smyčcového i dechového souboru využil ředitel Jiří Kopa, který doprovodil klavíristu uč. Jiřího Bidrmana ve II. větě Mozartova Klavírního koncertu č.21. Učitel saxofonista Zbyněk Prokop si pro svůj sólový výstup vybral skladby jazzového charakteru. Téměř na žádném koncertu nechybí “Komořinka”. Tentokrát do svého programu zařadila i světoznámé Cohenovo Hallelujah. Finále vydařeného koncertu patřilo Pěveckému sboru. Ten pod vedením uč. Veroniky Duchoslavové a u klavíru s Jiřím Bidrmanem, který kromě jednoho čísla doprovázel všechny účinkující, zazpíval Nedvědův Valčíček, směs lidových písniček a koncert ukončil Semaforskou “Na okně seděla kočka”.