Komořinka v čase předvánočním

Období adventu je pro hudební obor každoročně příležitostí pro vystoupení při řadě koncertů
v rámci regionu. Startovacím blokem pomyslného příjemného maratonu bývá pravidelně rozsvícení vánočního stromu na bílinském náměstí a vyvrcholením pak vlastní vánoční koncert
v místním divadle.

K obcím, se kterými nás pojí letitá předvánoční hudební spolupráce, patří Měrunice, Lukov, Ohníč. Z měst pak Teplice, kde spoluúčinkujeme při Vánocích s Arkádií, při teplických trzích konaných na Zámeckém náměstí a nově jsme také koncertovali v obchodním centru Galerie.

Jestliže jsem pro předvánoční období použil sportovní terminologii, pak nejaktivnějším maratoncem je dívčí pěvecký soubor Komořinka, který - jak mi sdělila jeho vedoucí uč. Veronika Duchoslavová - absolvoval jedenáct vystoupení. Komořinka musela nově rozšířit svůj vánoční repertoár také o německé písně, neboť se představila i na trzích v německém Frauensteinu a Dippoldiswalde (6.12.2015). Organizátoři akcí ocenili stylovou pestrost (písně adventní, koledy i současné popové písně s vánoční tematikou) i zpěv v češtině, angličtině a němčině. Příslibem je opětovné pozvání v rámci městských slavností i dříve než za rok.