Koncert k 25. výročí Listopadu 1989

Na čtvrtek 20.11.2014 připravili žáci a učitelé společný koncert, jehož součástí byla i úvodní ředitelova vzpomínka na listopadové události roku 1989. Šlo spíše o zamyšlení nad jevy, které demokracie také přináší. Nad svobodným projevem nesouhlasu bohužel často přerůstajícím směrem k agresi a násilí. Nad stavem společnosti, pro kterou je násilí denní hrozbou.

Koncert byl současně také tečkou za oslavami spojenými s Rokem české hudby 2014. Proto měl v programu své místo Slovanský tanec A. Dvořáka č. 8 v úpravě pro čtyřruční klavír v podání učitelů Elišky Šimkové a Jiřího Bidrmana. Pan učitel se následně podílel na mnoha dalších číslech programu jako doprovázející klavírista i jako sólista, který přednesl Sonátu c-moll, 2. větu Rondo, dílo L. van Beethovena. Celkem hojné zastoupení měli také účinkující kytaristé – žáci Michal Vomasta, Václav Plavec, Richard Šloser a učitel Tomáš Ernst. Zajímavým číslem bylo vystoupení kytaristy Jakuba Hilschera a klavíristy Kamila Dvořáka. Oba žáci se publiku představili v písni Say Something jako zpívající instrumentalisté. Pan učitel Zbyněk Prokop vystoupil nejdříve se skladbou G.F.Händela v úpravě pro altsaxofon a následně společně s trombonistou Jiřím Kopou ve skladbě Nokturno Vadima Petrova s klavírním doprovodem Jiřího Bidrmana. Nelze přehlédnout velký podíl pěveckých čísel. Publiku se ve dvou skladbách představila Komořinka s učitelkou Veronikou Duchoslavovou a celý koncert zahájil i ukončil školní pěvecký sbor. V jeho podání si přítomní vyslechli dva kánony, traditional a v závěru písně Atlantída a Múr našich lások, které si před časem žáci zazpívali živě na společném koncertě s Miro Žbirkou.