Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2013/2014

Rubrika: Úspěchy

Je potěšitelné, že podzimní výkonová statistika potvrdila vyšší naplněnost školy ve srovnání s rokem předchozím. V rámci možností daných ŠVP jsme v tanečním oboru nově zavedli předmět „Mažoretky“.

Velmi podstatnou událostí pro školu bylo vytvoření původního pohádkového muzikálu „Kam chodí slunce spát“ autorů Lenky Kvěchové Výborné (libreto) a Jiřího Kopy (hudba). V září byl vytvořen širší tým učitelů, kteří souhlasili se zapojením do projektu. Následně proběhla dvě kola konkurzů na jednotlivé role. Prostor tak dostali žáci školy i děti „zvenku“. Celý projekt vyžadoval finanční zajištění. Ve svém počátku byl podpořen zásadním darem Skupiny ČEZ, a.s. Nejdříve jednou týdně, následně i třikrát za týden se konaly zkoušky, které režisérsky vedla Lenka Kvěchová a organizačně pomáhali uč. Jiří Bidrman, Eliška Šimková a Veronika Duchoslavová. Muzikál vyžadoval také pohybovou složku. Tu se svými žáky zajistila Petra Běláčová, učitelka tanečního oboru. Samozřejmě, toto bylo navíc a učitelé věnovali projektu svůj volný večerní čas.

Premiéra muzikálu se uskutečnila 27. května 2014. Nejdříve proběhlo dopolední představení pro několik tříd bílinských škol a následně podvečerní slavnostní premiéra pro veřejnost a pozvané hosty. Svůj křest mělo i CD „Kam chodí slunce spát“, což je muzikál převedený do audio pohádky s písničkami z představení. Do několika vět se ani nedá shrnout dlouhá cesta od vzniku prvních textů libreta, nahrání hudebních základů písniček, přes nazpívání písniček v mosteckém studiu Ponte Records, příprav kostýmů a hlavně nekonečné řady zkoušek. Nebýt nadšení Lenky Kvěchové Výborné, která stála i za návrhem kulis a kostýmů, a nadšení všech ostatních zúčastněných, nedošel by tento projekt zdárného a hlavně úspěšného završení. Ovšem nadšení bez finančního zajištění by bylo nedostačující. Projekt s rozpočtem 210 000,- Kč zaštítili ČEZ, a.s., Město Bílina, Ústecký kraj, H.P.M. Servis, s.r.o., Firma Stanislav Tejček – Elektroservis, Mgr. René Štěpánek a Český porcelán Dubí. Samozřejmě, že muzikál musí žít dál a na podzim následujícího roku jsme připraveni pokračovat v představeních. „Dlužíme“ je bílinským školám a rozjednáno je také vystoupení pro MŠ v Duchcově

Do celostátních soutěží ZUŠ jsme v tomto roce příliš nezasáhli. Pouze v okresním kole v oboru hra na klavír (Teplice 28.2.) nás reprezentoval Daniel Dančo ze třídy uč. Matěje Olejára. Získal ve své kategorii 1. místo bez postupu do krajského kola.

Výtvarný obor se zúčastnil přehlídky VO ZUŠ Ústeckého kraje. Vystaveno bylo deset prací. V další výtvarné soutěži nazvané „Džungle“ organizované Galerií výtvarného umění v Mostě získala Karolína Brezáková 2. místo. Celkem se tohoto projektu zúčastnilo 18 žáků v první kategorii a 6 v kategorii druhé. V měsíci dubnu se žáci prezentovali ještě v rámci soutěžní přehlídky na téma „Ptačí hnízdo“. V děkanském kostele v Mostě bylo vystaveno 21 jejich prací. Posláním školy je také připravovat žáky ke studiu na středních školách uměleckého zaměření. Na základě výsledku talentové zkoušky byl přijat ke studiu střední odborné školy v oboru „grafický design“ žák výtvarného oboru J.H.

V pořadí již třetí ročník měl i projekt nazvaný "Okouzleni klavírem". Jedná se o koncertní setkání žáků klavírních tříd ZUŠ Bílina a Louny. Tentokrát setkání proběhlo v naší škole a zúčastnily se jej jako hosté také ZUŠ Litvínov a Jirkov (28.5.).Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

9.6.2022

Rušení výuky Hudební nauky

Z důvodu postupových zkoušek a třídních koncertů odpadá výuka hudební nauky ve dnech: úterý 14.6. - 2. ročník, středa 15.6. - všechny ročníky, úterý 21.6. - 2. ročník, středa 22.6. všechny ročníky.

6.5.2022

Zápisy žáků pro šk. rok 2022/2023

Zveme vás k zápisům do všech vyučovaných oborů ve dnech 6.6. - 6.8.2022 v čase 15.00 - 18.00 hodin.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o těšení se


Vracím se v paměti do svého dětství (a nutno přiznat, je to už poměrně dlouhá cesta). Mám pocit, že celé bylo složeno ze dnů, na které jsem se těšil a na které ne. Zdá se mi, že těch obyčejných nudných bylo jen nepatrně. Těšil jsem se na vánoce, na letní prázdniny, na první vločky i na jarní den, kdy mi bude povoleno vytáhnout ven kolo. Těšil jsem se, že ve škole odpadne nějaká hodina a že s klukama zažijeme odpoledne něco úžasného. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11