Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Tajemství vánočního příběhu

Rubrika: Fotogalerie

Na pátek 9.1.2015 připravil Literárně-dramatický obor ZUŠ Gustava Waltera ve spolupráci s Divadlem „HAD v Cirkuse“ divadelní představení nazvané „ TAJEMSTVÍ VÁNOČNÍHO PŘÍBĚHU“ autora Zdeňka Turka.

V rámci města Bíliny se jednalo o premiérové vystoupení tohoto oboru, neboť jeho výuka pod vedením uč. Adama Šmejkala byla zahájena teprve v září 2014. Do bílinského městského divadla jsme pozvali žáky 1. stupně všech místních ZŠ, proto muselo být představení hráno dvakrát za sebou.

A o čem příběh pojednával?

Malý Péťa putuje za tajemstvím vánočního příběhu. Děj se odehrává nejprve v současnosti - na vánočním trhu.

Posléze byl malý Péťa - hlavní hrdina hry - uveden starým mužem (Bezdomovcem) do hlubokého snu - ve kterém se později setkal se všemi známými vánočními postavami: pastýři, mudrci, římskými vojáky a nakonec i se samotným Ježíškem, Josefem a Marií, ale také s Andělem - který mu odhalil smysl onoho velkého tajemství vánočního příběhu.

V závěru hry se pak Péťa opět probudil - aby kolem sebe znovu spatřil šedivou realitu jednání dospělých lidí tak vzdáleného od představ vyprávění starého muže.

Jednotlivé obrazy byly živé, nepostrádající pohyb, komiku a grotesknost jednotlivých postav a leckdy až krutost jednání postav představující osoby ze současného světa.

I z toho důvodu zazněla na konci hry píseň - která měla dětem znovu připomenout: kdo se před více než 2000 lety v Betlémě vlastně narodil a jak zní jeho pravé jméno.

Realizace divadelní hry byla ukázkou výsledků práce nově otevřeného LDO ZUŠ Gustava Waltera a zároveň jakousi pozvánkou či nabídkou pro děti - zkusit začít tento obor v naší ZUŠ také studovat. 


Foto

Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

16.7.2024

Výsledky přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025

Vážení rodiče, informace o výsledku přijímacího řízení najdete v rubrice "Pro rodiče a uchazeče o studium".

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11