Vánoční koncert v Měrunicích

Kostel sv. Stanislava v Měrunicích je jedním z míst, kde v předvánoční době pravidelně každým rokem pořádáme koncert. Letošní se uskutečnil v neděli 7.12.2014 a jeho přípravy se chopila ( stejně jako ve dvou letech předchozích ) paní učitelka Libuše Šperková. V programu, jehož výrazným znakem je vždy hra co nejvíce akustických nástrojů ( včetně nástrojů bicích ) a co nejméně nástrojů vyžadujících ozvučení, se představili společně žáci, učitelé a hosté. Zazněly koledy, básně i bouřící skladby pro tympány nebo bicí soupravu.

Dalším typickým znakem koncertů v Měrunicích, které pořádá místní OÚ, je ochutnávka vánočního cukroví přímo v kostele. Návštěvníkům se tak dostává zážitků gastronomických i uměleckých. Věřím, že účinkujícím i posluchačům zůstanou na adventní nedělní odpoledne jen příjemné vzpomínky.