Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Zpěvačkám i bicistům se dařilo

Rubrika: Fotogalerie

V únoru ( 26.2. a 27.2.2015 ) se v teplické ZUŠce uskutečnila okresní kola celostátní soutěže základních uměleckých škol v sólovém zpěvu a hře na bicí nástroje. Na úrovni okresních kol se zpravidla „utkávají“ žáci pěti škol teplického regionu. Velice nás potěšil úspěch dívek pěvecké třídy pod vedením uč. Veroniky Duchoslavové. Třetí místo ve své kategorii získala Julie Emingerová, do krajského kola postoupily Jana Bučinská a Karolína Brezáková. 

Výuka bicích nástrojů, kterou vede uč. Libuše Šperková, má na naší škole velice krátkou historii a účast v letošním ročníku soutěže byla první příležitostí k poměření uměleckých a v případě bubeníků i fyzických sil. Úspěšně obstála a do krajského kola postoupila žákyně druhého ročníku Tereza Lehká. Hra na bicí nástroje nezahrnuje jen tradiční soupravu, ale také hru na melodické nástroje, jakými jsou například zvonkohra a xylofon. Kromě povinné skladby na malý bubínek se právě hrou na xylofon prezentoval a výborně obstál Ondřej Kvěch. Jemu i všem výše jmenovaným dívkám, které nás budou zastupovat v březnových krajských kolech, držíme palce.  
 

 Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

16.7.2024

Výsledky přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025

Vážení rodiče, informace o výsledku přijímacího řízení najdete v rubrice "Pro rodiče a uchazeče o studium".

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11