Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Setkání s Vlastimilem Harapesem

imageMěstská knihovna v Bílině pozvala na jedno z pravidelných posezení nazvaných "Čaj o páté" mistra v oblasti baletního umění pana Vlastimila Harapese. Setkání se uskutečnilo 2. května 2013 ve výstavní síni U Kostela. Vlastimil Harapes vyprávěl o svém životě a přítomným také zazpíval.

Muzikanti z bílinské ZUŠ získali v krajském kole první místa

imageDo Jirkova (8.3.2013) přijely poměřit své dovednosti ve hře na keyboard téměř čtyři desítky žáků základních uměleckých škol Ústeckého kraje. Soutěžící se "utkali" o postup do finálního celostátního kola. Pětičlenná odborná porota prvního ročníku této soutěže neměla při svém posuzování snadnou úlohu.

Klávesáci ze ZUŠ obstáli na výbornou

imageKeyboardy nebo zjednodušeně klávesy, jak často tyto nástroje bývají nazývány, nejsou plastovými náhradami klavírů, ale jde o specifické technicky velmi vyspělé nástroje s mnoha možnostmi. Letos historicky poprvé vyhlásilo ministerstvo školství celostátní soutěž základních uměleckých škol také ve hře na keyboardy. Hráči museli splnit přesně vymezené podmínky týkající se minutáže a techniky hry.

Vánoční koncert v OÚ Štěpánově - Lukově 2012

imageToto vystoupení bývá tečkou za řadou našich adventních koncertů v Bílině i okolí. Letos se uskutečnilo 20. prosince 2012.Koncert připravili uč. V.Duchoslavová a T.Ernst se svými žáky. Příjemná téměř rodinná atmosféra je pravidelně hlavním znakem vystoupení.

Betlém v časech dobrých i zlých 2012

imageVánočně laděný program, který se uskutečnil v sobotu 15.12.2012 připravuje pravidelně Historický spolek města Bíliny. Zatímco v minulých letech se program odehrával výhradně v prostorách bývalého bílinského pivovaru, v tomto adventu přibyly ještě průvod, zastavení v kostele sv. Petra a Pavla a následně program v pivovaru. V kostele vystoupila Komořinka, v pivovaru pak pěvecký sbor pod vedením uč.

... 21 22 23 24 25  ... 

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

16.7.2024

Výsledky přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025

Vážení rodiče, informace o výsledku přijímacího řízení najdete v rubrice "Pro rodiče a uchazeče o studium".

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11