Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Vánoční trhy 2012 na Zámeckém náměstí v Teplicích

imageDvoudenní trhy, které pořádá DK v Teplicích, se setkávají s velkou návštěvností. Také při této příležitosti vystupuje Komořinka.Sníh a mráz pomohly dotvořit skutečnou atmosféru nadcházejících vánoc. Náměstí obklopené stánky se zbožím, klobásami a svařákem lákalo k návštěvě. Z balkónu zámku zněly každou hodinu fanfáry, které se střídaly s pestrým programem pěveckých sborů a dalších hudebních těles.

Vánoce s Arkádií 2012

imageVystoupení dívčího souboru Komořinka patří již k tradici Vánoc s Arkádií.Tzv. Mušle v teplickém šanovském parku je po léta spojena s adventním odpolednem, které nese název Vánoce s Arkádií. Při tříhodinovém programu se na pódiu každoročně vystřídá několik převážně školních sborů. Naše Komořinka je po léta také jedním z nich.

Magická noc

imageVánoční koncert hudebního a tanečního oboru se konal 12.12.2012 tradičně v prostorách bílinského divadla.Autoři průvodního slova a zároveň moderátoři koncertu uč. V. Duchoslavová a A. Šmejkal se v tento "magický" den s datem plným dvanáctek a dvojek nechali inspirovat příběhem, který se váže ve skutečnosti až k noci o dalších dvanáct dnů později, k 24. prosinci.

Adventní koncert v Měrunicích

imageAdventní koncerty konané v měrunickém kostele sv. Stanislava mají pro naši školu svou letitou tradici. Také 1.12.2012 jsme byli pozváni starostkou obce paní Ing. Jitkou Novou, abychom realizovali koncert s předvánoční tematikou. Celé přípravy koncertu, aranžmá a secvičení instrumentálního souboru se ujala paní uč. Libuše Šperková, která vyučuje hru na bicí nástroje.

Koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii

imageZákladní umělecká škola věnuje každoročně jeden ze svých koncertů vzpomínce na listopad 1989 a události spojené s rokem 1939. Úvodní slovo koncertu zpravidla patří osobnosti, která byla aktivně zapojena do Sametové revoluce a následného dění. Velice mě potěšilo, že letošní koncert zahájila svou vzpomínkou paní Táňa Fischerová. A nejen to.

... 21 22 23 24 25  ... 

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

16.7.2024

Výsledky přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025

Vážení rodiče, informace o výsledku přijímacího řízení najdete v rubrice "Pro rodiče a uchazeče o studium".

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11