Školní rok 2011/2012

S platností od měsíce října 2011 bylo škole schváleno používání čestného názvu Základní umělecká škola Gustava Waltera. Tento umělec se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Školní rok 2010/2011

V tomto roce jsme se zúčastnili okresní kola celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klavír a kytaru. Dne 9.2. se v ZUŠ Teplice uskutečnila soutěž ve hře na klavír. Naši školu reprezentovala jen Natálie Svobodová ze třídy uč. M. Olejára, která se v O. kategorii umístila na 2. místě. Okresní kolo ve hře na kytaru se uskutečnilo v Bílině, v našem koncertním sále.

Školní rok 2009/2010

Tento školní rok se nesl ve znamení oslav 80 let trvání české hudební školy v Bílině. V měsíci září bylo vytisknuto 1000 almanachů, z nichž 500 kusů mělo jako přílohu DVD s prohlídkou školy a představením vyučovaných oborů. Veškerá pozornost se soustředila k sobotě 3.10.2009. Tento den byl zvolen k uskutečnění všech oslavných akcí. Mezi 11. a 13. hodinou byly prostory školy dostupné veřejnosti.

Školní rok 2008/2009

První veřejnou koncertní prezentací přesahující rámec školy v tomto školním roce byla účast na VI. ročníku Belinensis dne 12.11. V rámci tohoto projektu mělo Saxofonové trio (uč. Černý, Koliha a žákyně Kliková) příležitost zahrát společně s vynikajícím saxofonistou Ivanem Myslikovjanem.  V únoru se žáci pěvecké a dechové třídy (hra na zobc.

Školní rok 2007/2008

V tomto školním roce jsme pokračovali v nastavené koncepci, jejímiž hlavními body jsou: kvalitní vzdělávání ve třech vyučovaných oborech, účast na soutěžích a zapojení se do kulturního života města Bíliny a okolních obcí regionu.Podstatnou výzvou a mimořádnou příležitostí bylo společné vystoupení našeho pěveckého sboru s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným při příležitosti 5.

9.6.2022

Rušení výuky Hudební nauky

Z důvodu postupových zkoušek a třídních koncertů odpadá výuka hudební nauky ve dnech: úterý 14.6. - 2. ročník, středa 15.6. - všechny ročníky, úterý 21.6. - 2. ročník, středa 22.6. všechny ročníky.

6.5.2022

Zápisy žáků pro šk. rok 2022/2023

Zveme vás k zápisům do všech vyučovaných oborů ve dnech 6.6. - 6.8.2022 v čase 15.00 - 18.00 hodin.

… o těšení se

Vracím se v paměti do svého dětství (a nutno přiznat, je to už poměrně dlouhá cesta). Mám pocit, že celé bylo složeno ze dnů, na které jsem se těšil a na které ne. Zdá se mi, že těch obyčejných nudných bylo jen nepatrně. Těšil jsem se na vánoce, na letní prázdniny, na první vločky i na jarní den, kdy mi bude povoleno vytáhnout ven kolo. Těšil jsem se, že ve škole odpadne nějaká hodina a že s klukama zažijeme odpoledne něco úžasného. >>