ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

“Jsme tu zas” – koncert tanečního a hudebního oboru

imageAkce se uskutečnila 13.2.2019 v bílinském Městském divadle. Jak divákům sdělila moderátorka koncertu uč. Veronika Duchoslavová, inspirací k názvu koncertu byl jednak návrat do divadla po rekonstrukci jeviště a novém otevření jen několik dnů před koncertem a zároveň také zářijový návrat učitelky tanečního oboru Petry Běláčové po rodičovské dovolené.

Komořinka – advent 2018

imagePro letitý a samozřejmě stále obměňovaný soubor Komořinka je předvánoční čas pravidelně příležitostí pro mnoho vystoupení v Bílině, jí blízkých obcích, v Teplicích a pravidelně také v Německu. Fotografie zachycují vystoupení před OC Olympia, u kapličky v Kladrubech u Teplic, v bystřanském Domově důchodců, na Zámeckém náměstí v Teplicích a účinkování v německé Glasshütte.

Adventní koncert – 9.12.2018

imageV rámci bloku tří adventních koncertů, které každoročně organizuje KC Bílina, byl v pořadí druhý svěřen naší škole. Tradičně se konal v bílinském kostele sv. Petra a Pavla. Úvodní slovo přednesl P. ThLic. Marcin Saj a následovalo třináct hudebních čísel, ve kterých se představili žáci a učitelé školy.

Koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii –13.11.2018

imageKoncert byl věnován výše uvedenému dni a konkrétně dvěma výjimečným osobnostem: Karlu Krylovi a Václavu Havlovi. Průvodní slovo z jejich textů sestavil a přednesl uč. Adam Šmejkal.

Výročí 100. let od vzniku ČSR

imageŠkola toto významné jubileum oslavila dvěma akcemi. Zapojila se do celostátního projektu, který v rámci Bíliny zaštítily Město Bílina, Staleté kořeny, Církev bratrská a Kulturní centrum Bílina a připravila samostatný podvečerní koncert. Za akcemi organizačně stál uč. Jiří Bidrman, který byl i průvodcem setkání při zasazení lípy.

1 2 3 4 5  ...

8. 4. 2019

Oznámení

V úterý 16.4.2019 odpadá výuka HN pro 2. ročník a výuka Sborového zpěvu. Žákům doporučujeme navštívit Jarní koncert žáků a učitelů, který se tohoto dne koná od 17 hodin.

5. 4. 2019

ZUŠ na Májovém jarmarku

Na scéně u Lesní kavárny v areálu Lázní Kyselka účinkují žáci hudebního oboru dne 4.5.2019 v čase 13.00 - 15.00 hodin.

5. 4. 2019

Jarní koncert žáků a učitelů

Tento koncert provedeme v rámci cyklu koncertů MONUMENTA VIVA , které pořádá Omnium z.s. Zveme vás do bílinského kostela Na Újezdě v úterý 16.4.2019 od 17 hodin.

… o tom, co je před námi

Tyto řádky píši v první dny druhého pololetí, kdy už máme jako škola celkem přehledný plán akcí až do konce školního roku.

Únor a březen přinesou možnost porovnání dovedností našich žáků v rámci soutěží ZUŠ. Tentokrát se zúčastníme v komorní hře dechových nástrojů a ve hře na keyboard. Ani letos si nenecháme ujít účast při květnovém ZUŠ OPEN, což je celostátní happening ZUŠek s prezentací jednotlivých oborů v mírně neformální podobě mimo tradiční koncertní sály. >>