ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

Výročí 100. let od vzniku ČSR

imageŠkola toto významné jubileum oslavila dvěma akcemi. Zapojila se do celostátního projektu, který v rámci Bíliny zaštítily Město Bílina, Staleté kořeny, Církev bratrská a Kulturní centrum Bílina a připravila samostatný podvečerní koncert. Za akcemi organizačně stál uč. Jiří Bidrman, který byl i průvodcem setkání při zasazení lípy.

Hudba pod Sukoslavem

imagePod tímto podtitulem se konal 3. ročník Festivalu mladých dechových a lidových hudeb Ústeckého kraje. Pozvání přijal také školní instrumentální soubor BILI BAND pod vedením uč. Zbyňka Prokopa. Jak bylo z programu patrno, účinkovaly dechovky, cimbálovka , country kapela, big band teplické konzervatoře. Nešlo tedy vysloveně jen o samé dechové soubory.

Komořinka na přehlídce pěveckých sborů ve městě Frauenstein

imageSoučástí kulturního programu čtyřdenních červnových (06.-10.06.2018) oslav 800. výročí založení města Frauenstein byl také koncert pěveckých sborů. Sborový zpěv má v Německu velkou tradici, což dokázala účast 12 sborů z města Frauenstein i okolí. Jednalo se až na jednu výjimku o dospělé smíšené sbory, případně mužský sbor.

ZUŠ OPEN 2018

imagePrezentace všech na škole vyučovaných oborů se v rámci tohoto celostátního projektu uskutečnila na bílinském Žižkově náměstí. Pořadateli byl vybrán čtvrtek 24.5. a my – po zkušenostech s průtržemi mračen při loňském ročníku – od rána sledovali oblohu. Ta skutečně odpoledne začala tmavnout a zdálo se, že bouřce neujdeme.

Kreslíme očima – výstava výtvarného oboru

imageVe středu 9.5.2018 se ve výstavní síni U Kostela uskutečnila vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru nazvaná Kreslíme očima. Proč právě byl zvolen tento název, objasnil ve své úvodní řeči vyučující výtvarného oboru Mgr. Miroslav Mužík. Vernisáž měla tu zvláštnost, že žáci v reálu tvořili další kresby. Výstava potrvá od 10.5.2018 do 3.6.2018.

1 2 3 4 5  ...

6. 11. 2018

Koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii

Koncert učitelů a žáků se uskuteční 13.11.2018 od 17.30 hodin v sále školy. Srdečně zveme

Vážení žáci a rodiče, prázdniny utekly jako voda a pokud u někoho představa deseti měsíců školy vyvolává nechuť, pak nezoufejte, protože i ty uběhnou velmi rychle.

Jak inzerujeme na našich stránkách, na dny 3.9. - 5.9. a potom ještě na pondělí 10.9.2018 vyhlašujeme podzimní doplňovací zápisy. Nejvíce volných míst máme v tanečním a výtvarném oboru. >>