ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

Školní rok 2016/2017

S úspěchem se setkalo vystoupení Komořinky v německém Seiffen (1.12.), která se v místním kostele prezentovala s hodinovým koncertem vánočních písní provedených česky, německy a anglicky. Vánoce se vždy rychle přehoupnou a po vstupu do nového roku směřujeme k pololetnímu hodnocení, ale také ke třídním koncertům. Toto období je pravidelně také časem příprav na okresní kola celostátních soutěží.

Školní rok 2015/2016

Druhým rokem pokračovala výuka literárně-dramatického oboru, který v září navštěvovalo 12 žáků. To se jevilo jako slibný příslib dalšího rozvoje. Trvalou snahou vyučujících dechového oboru je vzbudit u bílinských dětí větší zájem o studium hry na dechové nástroje. Proto jsme hned v září pozvali žáky pátých tříd bílinských ZŠ na seznamovací setkání s ukázkami hry na dechové nástroje.

Školní rok 2014/2015

Poprvé v historii školy byla zahájena výuka literárně-dramatického oboru. Otevřen byl první ročník 1. stupně, do kterého v září nastoupilo šest žáků. Další přistoupili v průběhu roku. Koncem září se uskutečnil XI. ročník Belinensis, který školnímu pěveckému sboru umožnil zazpívat si s Miro Žbirkou jeho hit Múr našich lások. Členové instrumentálního souboru, který vede pan uč.

Školní rok 2013/2014

Je potěšitelné, že podzimní výkonová statistika potvrdila vyšší naplněnost školy ve srovnání s rokem předchozím. V rámci možností daných ŠVP jsme v tanečním oboru nově zavedli předmět „Mažoretky“. Velmi podstatnou událostí pro školu bylo vytvoření původního pohádkového muzikálu „Kam chodí slunce spát“ autorů Lenky Kvěchové Výborné (libreto) a Jiřího Kopy (hudba).

Školní rok 2012/2013

V měsíci únoru vrcholila příprava na okresní kolo celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klávesy, které se uskutečnilo 19.2.2013 v Teplicích. Umístění: Filip Kvěch (2.kategorie), Hana Ztratilová (4.kategorie) ze třídy řed. J.Kopy a Marek Tuček (6.kategorie) ze třídy uč. E. Šimkové získali první místa s postupem do kola krajského. To se uskutečnilo 8.3.2013 v Jirkově.

2. 6. 2020

Zápisy (přijímací řízení) pro rok 2020/2021

Zveme vás k zápisům ve dnech 8.6. - 10.6.2020 a 15.6. - 17.6.2020 vždy v čase 15.00 - 18.00 hod. Více v rubrice Dokumenty článek "Přijímací řízení".

… o zkouškách, hodnocení žáků a přijímacím řízení

letošní školní rok se blíží do svého finále. Běžně bychom v těchto dnech připravovali postupové komisionální zkoušky, při nichž by žáci předvedli své pokroky. Od zkoušek jsme upustili a žáci budou hodnoceni z podkladů získaných v druhém pololetí v době, kdy docházeli do školy, podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávání na dálku a z hodnocení výsledků žáka za první pololetí šk. roku 2019/2020. >>