Adventní koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Bílině

V rámci cyklu adventních koncertů, které Kulturní centrum Bílina směřovalo do kostela sv. Petra a Pavla, zde účinkovali žáci a učitelé ZUŠ Gustava Waltera při třetím adventním koncertu v neděli 11.12.2016.

Koncert uvedl a programem provázel P. ThLic Marcin Saj. Svým slovem návštěvníkům přiblížil význam vánoc v širších souvislostech. Úvod zajistily děti z hudební přípravky. Následně si přítomní poslechli hudební výkony kytaristy Václava Plavce ze třídy uč. Adama Šmejkala, představil se dechový soubor pod vedením uč. Josefa Černého, zazpívala Komořinka, zahrálo duo Jana Wolframová (flétna) a uč. Tomáš Ernst (kytara).

Svůj blok měli žáci literárně-dramatického oboru. Jejich recitace byla příjemným oživením koncertu. Vydařené finále patřilo pěveckému sboru.