Literárně-dramatický obor

Rubrika:

Výuka v literárně-dramatickém oboru v sobě spojuje rozvíjení pohybových, mluvních a slovesných činností. Současně obor u žáků rozvíjí vnímavost, tvořivost, schopnost kooperovat v rámci souboru.

Přípravné studium je určeno pro děti ve věku 5-7 let. Výuka v I. stupni základního studia má 7 ročníků, druhý stupeň 4 ročníky.

Základní studium I. a II. stupně v sobě zahrnuje předmět nazvaný Dramatická tvorba. Ten vede žáky ke zvládnutí základů dramatického projevu: pohybovému, výrazovému a mluvnímu. Žák je veden k samostatnosti, aby dokázal volit a používat vhodné elementy. Jeho tvořivost je rozvíjena v improvizacích a tvůrčím písemném projevu.

Předmět Práce v souboru je nezbytným doplněním Dramatické tvorby. Získané znalosti dovednosti uplatní žák v širším kolektivu žáků různých stupňů vyspělosti.

Co nabízíme dále:

· prezentace žáků při koncertech a vystoupeních v sále školy a v Městském divadle v Bílině

· účast na přehlídkách a soutěžích

Školné

Školné, přesněji úplata za vzdělávání, se stanovuje dle vyhlášky MŠMT č. 71/2005 Sb., o základním uměleckém vzdělávání ve znění pozdějších předpisů. Blíže je tato oblast upravena interním předpisem ředitele.

Roční úplata za vzdělávání ve školním roce 2022/2023

pololetí/Kč

rok/Kč

Základní studium

500,-

1000,-

Přijímací řízení

Žáci jsou do jednotlivých oborů přijímáni na základě podání přihlášky a vykonání talentové zkoušky. Zkouška je samozřejmě obsahově odlišná pro přípravné studium a pro základní studium. Zápis pro školní rok 2022/2023 se uskuteční pro uchazeče o základní studium, tj. pro děti, kterým je k 1.9.2022 nejméně 7 let.

Zápis: čtvrtek 1.9.2022, pátek 2.9.2022 a pondělí 5.9.2022 od 15.00 do 18.00 hodin.

Výuka LDO bude zahájena v případě dostatečného zájmu uchazečů.