ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

Taneční obor

Rubrika:

Taneční obor podchycuje a rozvíjí taneční nadání dětí.

Poskytuje každému žákovi podle míry schopností a zájmu takové základy odborného vzdělání, které mu umožní uplatnit se jako tanečník v souborech nejrůznějšího zaměření, nebo v povolání, pro která jsou kultura pohybového projevu
a zvládnutí základů tance vhodným předpokladem.
Do přípravné taneční výchovy (PTV) přijímáme děti, které na začátku školního roku dosáhnou věku 5 let. Jejím úkolem je kultivovat přirozený dětský projev formou pohybových her.
Od 7 let postupují děti do I. stupně základního studia a následně (po 7 letech) do II. stupně.

Výuka zahrnuje:

• taneční průpravu
  • současný tanec
  • historický tanec
  • lidový tanec
  • klasickou taneční techniku
  • taneční praxi

Co nabízíme:

• dvakrát ročně samostatné vystoupení všech oddělení tanečního oboru v Městském divadle
  • účast při soutěžích a přehlídkách
  • školní tematické výlety (např. baletní představení)

Taneční obor není samozřejmě jen a pouze pro dívky.

Od školního roku 2012/2013 vstupuje v platnost Školní vzdělávací program podle něhož jsou vzdělávány první ročníky přípravného studia, základního studia a studia pro dospělé. Ostatní ročníky jsou vzdělávány dle stále platných dokumentů.

Školné za vzdělávání ve školním roce 2018/2019

pololetí/Kč rok/Kč
Přípravné studium 650,- 1300,-
Základní studium 950,- 1900,-
Studium pro dospělé 1500,- 3000,-

Přijímací řízení

Žáci jsou do jednotlivých oborů přijímáni na základě podání přihlášky a vykonání talentové zkoušky. Zkouška je samozřejmě obsahově odlišná pro přípravné oddělení a pro základní studium.  Při přijímacím řízení do tanečního oboru prokazuje uchazeč pohybové dispozice.

Dle volné kapacity a aktuálních podmínek probíhá přijímání žáků také v průběhu školního roku.

Doplňovací zápisy pro školní rok 2018/2019 jsou vyhlášeny pro uchazeče o zařazení do přípravného studia – tj. pro děti, které k 1.9.2018 dosáhnou věku 5 event. 6 let a pro uchazeče o základní studium – tj. pro děti, které k 1.9.2018 dosáhnou nejméně věku 7 let.

Podzimní zápis se uskuteční ve dnech 3.9.2018 - 5.9.2018 a v pondělí 10.9.2018 v čase 15 – 17 hodin v tanečním sále.