ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

… o tom, co je před námi

Rubrika:

Tyto řádky píši v první dny druhého pololetí, kdy už máme jako škola celkem přehledný plán akcí až do konce školního roku.

Únor a březen přinesou možnost porovnání dovedností našich žáků v rámci soutěží ZUŠ. Tentokrát se zúčastníme v komorní hře dechových nástrojů a ve hře na keyboard. Ani letos si nenecháme ujít účast při květnovém ZUŠ OPEN, což je celostátní happening ZUŠek s prezentací jednotlivých oborů v mírně neformální podobě mimo tradiční koncertní sály. Akcí je samozřejmě mnohem více a jejich kompletní přehled najdete v rubrice “Plánované akce”.

Naše pozornost se však začíná stále více upínat na blížící se 90. výročí školy. To je spjato se zřízením české hudební školy státem subvencované výnosem Zemského úřadu k 1.9.1929. Hlavní akce, o jejichž přípravě vás budeme průběžně informovat, jsme naplánovali na říjen tohoto roku, ovšem výročí se chceme věnovat v celém průběhu školního roku 2019/2020.

Přeji prožití předjarního času bez chřipek, v pohodě a ve znamení těšení se na již brzy opět probudivší se přírodu.

Bc. Jiří Kopa, ředitel školy