Výtvarný obor

Rubrika:

Posláním výtvarného oboru je rozvíjet výtvarné cítění a myšlení žáků. V návaznosti tak formuje po stránce citové i morální další rozvoj osobnosti.

Přípravná výtvarná výchova (PVV) je určena pro děti ve věku 5-7 let. Výuka v I. stupni základního studia má 7 ročníků, druhý stupeň 4 ročníky.

Žáci zvládnou různé výtvarné techniky:

• kresbu
  • malbu
  • grafiku
  • keramiku
  • dějiny výtvarného umění

Co nabízíme dále:

• pravidelné výstavy v prostorách školy
  • účast v různých tuzemských i zahraničních soutěžích
  • příprava na střední školy uměleckého zaměření
  • školní tematické výlety a soustředění

Školné

Školné, přesněji úplata za vzdělávání, se stanovuje dle vyhlášky MŠMT č. 71/2005 Sb., o základním uměleckém vzdělávání ve znění pozdějších předpisů. Blíže je tato oblast upravena interním předpisem ředitele.

Roční úplata za vzdělávání ve školním roce 2023/2024

pololetí/Kč rok/Kč
Přípravné studium 800,- 1600,-
Základní studium 800,- 1600,-
Studium pro dospělé 1000,- 2000,-

Přijímací řízení

Žáci jsou do jednotlivých oborů přijímáni na základě podání přihlášky, prokázání předpokladů ke vzdělávání ( přípravné studium) nebo vykonání talentové zkoušky (základní studium, studium pro dospělé). Dle volné kapacity a aktuálních podmínek probíhá přijímání žáků také v průběhu školního roku.

Doplňovací zápisy pro školní rok 2023/2024 jsou vyhlášeny pro uchazeče o zařazení do přípravného studia – tj. pro děti, které k 1.9.2023  dosáhnou věku 5 event. 6 let, pro uchazeče o základní studium – tj. pro děti, které k 1.9.2023 dosáhnou věku nejméně 7 let a pro uchazeče o studium pro dospělé.

NOVĚ: Výjimečně lze přijmout do přípravného studia nadané uchazeče mladší 5 let a do základního studia mladší 7 let.