ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

Výtvarný obor

Rubrika:

Posláním výtvarného oboru je rozvíjet výtvarné cítění a myšlení žáků. V návaznosti tak formuje po stránce citové i morální další rozvoj osobnosti.

Přípravná výtvarná výchova (PVV) je určena pro děti ve věku 5-7 let. Dle Školního vzdělávacího programu vstupujícího v platnost od školního roku 2012/2013 má výuka v I. stupni základního studia 7 ročníků, druhý stupeň 4 ročníky.

Žáci zvládnou různé výtvarné techniky:

• kresbu
  • malbu
  • grafiku
  • keramiku
  • dějiny výtvarného umění

Co nabízíme dále:

• pravidelné výstavy v prostorách školy
  • účast v různých tuzemských i zahraničních soutěžích
  • příprava na střední školy uměleckého zaměření
  • školní tematické výlety a soustředění

Školné

Školné, přesněji úplata za vzdělávání, se stanovuje dle vyhlášky MŠMT č. 71/2005 Sb., o základním uměleckém vzdělávání. Blíže je tato oblast upravena interním předpisem ředitele.

Roční úplata za vzdělávání ve školním roce 2018/2019

pololetí/Kč rok/Kč
Přípravné studium 800,- 1600,-
Základní studium 800,- 1600,-
Studium pro dospělé 1000,- 2000,-

Přijímací řízení

Žáci jsou do jednotlivých oborů přijímáni na základě podání přihlášky a vykonání talentové zkoušky. Dle volné kapacity a aktuálních podmínek probíhá přijímání žáků také v průběhu školního roku.

Doplňovací zápisy pro školní rok 2018/2019 jsou vyhlášeny pro uchazeče o zařazení do přípravného studia – tj. pro děti, které k 1.9.2018  dosáhnou věku 5 event. 6 let a pro uchazeče o základní studium – tj. pro děti, které k 1.9.2018 dosáhnou věku nejméně 7 let.

Podzimní zápis se uskuteční ve dnech 3.9.2018 - 5.9.2018 a v pondělí 10.9.2018  v čase 15 – 17 hodin v učebně výtvarného oboru: uč. č. 1, případně v ředitelně školy č. 10