ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

Od minulosti k dnešku

Založení hudební školy - přesněji Hudební školy státem subvencované - je písemným dokumentem doloženo ke dni 1.9.1929. Německy psané městské kroniky tuto událost ani další rozvoj školy v předválečných letech nezachycují. Hlavním zdrojem mapujícím život školy po roce 1945, ze kterého vychází tato rubrika, je školní kronika.

Fotogalerie školy

imageNa Mírovém náměstí, tedy v samotném historickém centru Bíliny, sídlí ZUŠ od roku 1996. Společně s městskou knihovnou obýváme budovu, jejíž stavba byla dokončena v roce 1869 a původně patřila německé chlapecké a dívčí škole. Všechny učebny hudebního oboru, koncertní sál, učebna výtvarného oboru, ředitelna a kancelář se nacházejí ve druhém poschodí. Taneční sál najdete o poschodí níže.

O Gustavu Walterovi

imageJméno tohoto operního pěvce převzala škola do svého čestného názvu a oficiálně jej používá od října roku 2011. Gustav Walter se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

6. 11. 2018

Koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii

Koncert učitelů a žáků se uskuteční 13.11.2018 od 17.30 hodin v sále školy. Srdečně zveme

Vážení žáci a rodiče, prázdniny utekly jako voda a pokud u někoho představa deseti měsíců školy vyvolává nechuť, pak nezoufejte, protože i ty uběhnou velmi rychle.

Jak inzerujeme na našich stránkách, na dny 3.9. - 5.9. a potom ještě na pondělí 10.9.2018 vyhlašujeme podzimní doplňovací zápisy. Nejvíce volných míst máme v tanečním a výtvarném oboru. >>