ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

Fotogalerie školy

imageNa Mírovém náměstí, tedy v samotném historickém centru Bíliny, sídlí ZUŠ od roku 1996. Společně s městskou knihovnou obýváme budovu, jejíž stavba byla dokončena v roce 1869 a původně patřila německé chlapecké a dívčí škole. Všechny učebny hudebního oboru, koncertní sál, učebna výtvarného oboru, ředitelna a kancelář se nacházejí ve druhém poschodí. Taneční sál najdete o poschodí níže.

O Gustavu Walterovi

imageJméno tohoto operního pěvce převzala škola do svého čestného názvu a oficiálně jej používá od října roku 2011. Gustav Walter se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Od minulosti k dnešku

Založení hudební školy - přesněji Hudební školy státem subvencované - je písemným dokumentem doloženo ke dni 1.9.1929. Německy psané městské kroniky tuto událost ani další rozvoj školy v předválečných letech nezachycují. Hlavním zdrojem mapujícím život školy po roce 1945, ze kterého vychází tato rubrika, je školní kronika.

8. 4. 2019

Oznámení

V úterý 16.4.2019 odpadá výuka HN pro 2. ročník a výuka Sborového zpěvu. Žákům doporučujeme navštívit Jarní koncert žáků a učitelů, který se tohoto dne koná od 17 hodin.

5. 4. 2019

ZUŠ na Májovém jarmarku

Na scéně u Lesní kavárny v areálu Lázní Kyselka účinkují žáci hudebního oboru dne 4.5.2019 v čase 13.00 - 15.00 hodin.

5. 4. 2019

Jarní koncert žáků a učitelů

Tento koncert provedeme v rámci cyklu koncertů MONUMENTA VIVA , které pořádá Omnium z.s. Zveme vás do bílinského kostela Na Újezdě v úterý 16.4.2019 od 17 hodin.

… o tom, co je před námi

Tyto řádky píši v první dny druhého pololetí, kdy už máme jako škola celkem přehledný plán akcí až do konce školního roku.

Únor a březen přinesou možnost porovnání dovedností našich žáků v rámci soutěží ZUŠ. Tentokrát se zúčastníme v komorní hře dechových nástrojů a ve hře na keyboard. Ani letos si nenecháme ujít účast při květnovém ZUŠ OPEN, což je celostátní happening ZUŠek s prezentací jednotlivých oborů v mírně neformální podobě mimo tradiční koncertní sály. >>