Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Jak se dařilo bílinské ZUŠce v okresních kolech celostátní soutěže ZUŠ 2022

Rubrika: Fotogalerie

Po dvou letech covidových omezení se také základní umělecké školství vrací k běžnému životu. Žáci i učitelé se připravuji na jarní prezentační koncerty a další akce. Patří k nim také účast v soutěžních přehlídkách, které jsou vyhlášeny pro ZUŠky. V okresním kole ve hře na bicí nástroje nás reprezentoval Jan Štefan ze třídy paní uč. Libuše Šperkové, který získal ve své kategorii 1. místo s postupem do kola krajského. Ve hře na dechové nástroje soutěžil žák pana uč. Zbyňka Prokopa, klarinetista Vojtěch Maška. Ten získal ve své kategorii 2. místo.
Soutěžní přehlídka byla vypsána také pro taneční obor. Do ní se z pěti ZUŠ teplického regionu zapojily jen dvě školy - ZUŠ Teplice a Bílina. Z organizačních důvodů se okresní kolo uskutečnilo v Žatci. Bílinské dívky ze třídy uč. Petry Běláčové se představily ve dvou choreografiích nazvaných „V dlani“ a „Korus“. Žákyně 3. - 6. ročníku získaly za provedení skladby „V dlani“ ve své kategorii 1. místo s návrhem na postup do kola krajského. Starší dívky si vytančily přímý postup do krajského kola. Úspěch všech postupujících nás velmi těší.


Foto

Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

16.9.2022

Ještě stále je možné přihlásit se

V každém z vyučovaných oborů (hudební, taneční, výtvarný) se najde ještě nějaké místo pro uchazeče o studium. Přijďte. Nabídka platí do konce září.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o začátku nového školního roku


Prázdniny utekly jako voda. Stejně tak rychle (i když tomu děti nevěří) uplyne následujících deset měsíců výuky. Moc bych přál nám všem zúčastněným, aby nastávající školní rok 2022/2023 byl co nejnormálnější. Aby nepřinesl epidemie, respirátory a hlavně ne distanční výuku. Ať žákům dovolí plně se vzdělávat v uměleckých oborech, které si vybrali. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11