Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Jak se dařilo bílinské ZUŠce v okresních kolech celostátní soutěže ZUŠ 2022

Rubrika: Fotogalerie

Po dvou letech covidových omezení se také základní umělecké školství vrací k běžnému životu. Žáci i učitelé se připravuji na jarní prezentační koncerty a další akce. Patří k nim také účast v soutěžních přehlídkách, které jsou vyhlášeny pro ZUŠky. V okresním kole ve hře na bicí nástroje nás reprezentoval Jan Štefan ze třídy paní uč. Libuše Šperkové, který získal ve své kategorii 1. místo s postupem do kola krajského. Ve hře na dechové nástroje soutěžil žák pana uč. Zbyňka Prokopa, klarinetista Vojtěch Maška. Ten získal ve své kategorii 2. místo.
Soutěžní přehlídka byla vypsána také pro taneční obor. Do ní se z pěti ZUŠ teplického regionu zapojily jen dvě školy - ZUŠ Teplice a Bílina. Z organizačních důvodů se okresní kolo uskutečnilo v Žatci. Bílinské dívky ze třídy uč. Petry Běláčové se představily ve dvou choreografiích nazvaných „V dlani“ a „Korus“. Žákyně 3. - 6. ročníku získaly za provedení skladby „V dlani“ ve své kategorii 1. místo s návrhem na postup do kola krajského. Starší dívky si vytančily přímý postup do krajského kola. Úspěch všech postupujících nás velmi těší.


Foto

Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

12.4.2024

Jarní koncert

Zveme vás na Jarní koncert žáků, který se uskuteční dne 24.4.2024 od 17 hodin v sále školy.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11