Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Komořinka na přehlídce pěveckých sborů ve městě Frauenstein

Rubrika: Fotogalerie

Součástí kulturního programu čtyřdenních červnových (06.-10.06.2018) oslav 800. výročí založení města Frauenstein byl také koncert pěveckých sborů. Sborový zpěv má v Německu velkou tradici, což dokázala účast 12 sborů z města Frauenstein i okolí. Jednalo se až na jednu výjimku o dospělé smíšené sbory, případně mužský sbor. Českou stranu zastupovaly Krušnohorský pěvecký sbor z Teplic a bílinská Komořinka. Ta pod vedením uč. Veroniky Duchoslavové byla nejsubtilnějším sborečkem, ovšem sklidila bouřlivý aplaus a označení vystoupení za fantastické. Dívky si připravily v rámci svého bloku také jednu píseň v němčině a zúčastnily se i závěrečného společného zpívání všech sborů, samozřejmě opět v německém jazyce. Koncert se konal na náměstí ve velkém stanu a dlužno dodat, že ustát (nebo i jen usedět) v tomto prostředí pět hodin, po které trvaly zkoušky a potom samotná přehlídka, bylo při venkovní teplotě okolo 30 stupňů velmi vysilující. Ovšem při vystoupení nebyla na dívkách žádná únava vidět. 

Umělecká spolupráce Komořinky s tímto městem má již několikaletou podobu v rámci účinkování při místních adventních trzích. Věřím, že tradice nebude porušena ani v letošním předvánočním čase.


Foto

Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

3.5.2024

Koncert tanečního oboru

Koncert tanečního oboru, spoluúčinkují žáci hudebního oboru - pondělí 13.5.2024 od 17.30 hodin v Městském divadle. Srdečně vás zveme.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11