Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Kritéria pro přijetí uchazeče o studium

Rubrika: Pro rodiče a uchazeče o studium

 

Hudební obor
Intonační a rytmické předpoklady (zpěv jednoduché lidové písně, opakování rytmického modelu vytleskáním)


Taneční obor
Přirozené pohybové schopnosti, rytmické cítění, taneční improvizace (vyjádřit pohybem náladu skladby, zatančit podle jednoduchého zadání).


Výtvarný obor
Tvořivost - fantazie, představivost, originální řešení. Uchazeč o přípravné studium, 1. a 2. ročník prvního stupně nakreslí obrázek na dané téma (např. pohádková bytost, zvíře). Starší uchazeči nakreslí jednoduché zátiší podle modelu.

Literárně-dramatický obor
Dobré vyslovování a artikulace bez zjevných vad výslovnosti. Schopnost tvořivě zobrazovat určité jednání a chování (zahrát krátkou etudu). Pohybové předpoklady (reagovat pohybem těla na dané pokyny). Vyjadřovací schopnosti.Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

18.1.2024

Pololetní zápisy

Zveme vás k doplňovacím zápisům probíhajícím do konce ledna od pondělí do čtvrtka v čase 15 - 17 hodin, případně dle domluvy. Přijímáme zájemce o hru na housle, kytaru, bicí, flétnu, klarinet, pozoun, akordeon, sborový zpěv. Dále děti od 5 let do hudební a taneční přípravky.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o začátku školního roku

 

Letošní léto, které přálo všem příznivcům modré oblohy, vysokých teplot venku a ještě vyšších v bytech, pomalu končí. Věřím, že vám přineslo převážně příjemné zážitky, z nichž zůstanou dobré vzpomínky.

První školní den je zároveň prvním dnem druhého kola zápisů. Tedy uchazeči o studium v ZUŠ mají další příležitost. V každém oboru (hudebním, tanečním, výtvarném) a v každém studijním zaměření se ještě najde nějaké místečko. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11