ZUŠ Gustava Waltera, Bílina

Přijímací řízení pro školní rok 2020 - 2021

Rubrika: Dokumenty

Přijímací řízení (zápis) se uskuteční ve dnech 8.6.2020 – 10.6.2020 a 15.6.2020 – 17.6.2020 vždy v čase mezi 15.00 hod. – 18.00 hod.

Žáci jsou do jednotlivých oborů přijímáni na základě podání přihlášky a vykonání talentové zkoušky. Zkouška je samozřejmě obsahově odlišná pro přípravné oddělení a pro základní studium. Dle volné kapacity a aktuálních podmínek probíhá přijímání žáků také v průběhu školního roku.

Pro všechny osoby vstupující do školy platí povinnost nemít příznaky virového onemocnění. Uchazeči o studium a jejich zákonní zástupci předloží přijímací komisi čestné prohlášení o absenci příznaků tohoto onemocnění. V praxi to znamená, že do školy vstupují osoby již s vypsaným prohlášením a přihláškou (k dispozici v 1. poschodí u knihovny a na webu školy). Osoby zachovávají mezi sebou odstup 2 m.

Ve třídě nemusí mít osoby roušku, bude-li dodržen odstup nejméně 1,5 m.

Kritéria přijímacího řízení do jednotlivých oborů:

Hudební obor:

Intonace: zazpívat jednoduchou lidovou píseň ve své hlasové poloze bez doprovodu hudebního nástroje
zazpívat poznanou lidovou píseň s doprovodem hudebního nástroje v různých hlasových polohách
v závěru hrané písně dozpívat poslední takty v písni bez pomoci hudebního nástroje

Sluch: rozpoznat jednoduchou lidovou píseň hranou zkoušejícím na hudební nástroj s harmonickým doprovodem
odhalit chybu při hře známé předem dohodnuté písně
rozpoznat hrané tóny (vysoké a hluboké)

Rytmus: rytmicky přesně vytleskat část jednoduché lidové písně
zopakovat po zkoušejícím vytleskávaný jednoduchý i složitější rytmus

Taneční obor:

Rytmické cítění – vytleskávání, vydupávání zadaného rytmu