Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2006/2007

Rubrika: Úspěchy

Dal by se nazvat rokem plným koncertů a akcí. Potencionální uchazeči o studium projevují největší zájem o hudební obor, přesněji o hru na kytaru a klávesy. K souborům, které školu již reprezentují, přibylo v tomto roce ještě Saxofonové trio zaměřené na swingovou hudbu.

Téměř ve čtyřech desítkách koncertů a vystoupení se nejen v Bílině představili žáci a učitelé školy. Velmi zajímavým projektem jsou podzimní bílinské hudební slavnosti Belinensis. V tomto roce byly spojeny s křtem DVD, na kterém má svůj dokument také naše škola.

V rámci celostátní soutěže vyhlášené MŠMT ČR tentokrát v oboru komorní hra dechových nástrojů jsme se sice účastnili pouze okresního kola, nicméně i tento drobný úspěch lze hodnotit pozitivně. Škola se po nejméně 8 letech vrátila také do této kategorie, čímž se potvrdil rozvoj dechového oddělení patrný z jiných veřejných vystoupení posledních let.

Také výtvarný obor se aktivně zapojil do prezentace školy. Poprvé se organizátorem pravidelných ročních setkání pedagogů výtvarných oborů zušek libereckého a ústeckého kraje stala právě naše škola. Projekt nazvaný „Výtvarný salon" měl vernisáž ve Výstavní síni U kostela, tedy v přízemí budovy, ve které se škola nachází.

Také taneční obor nestál mimo dění. Kromě dvou velkých školních akcí (vánoční vystoupení „Vždyť jsou vánoce" a červnové „Jak se protančit do pohádky") byl také hostem kulturních pořadů jiných subjektů.

K souborům hudebního oboru, které v tomto roce školu na veřejnosti zastupovaly nejčastěji, patřila rocková kapela EXIT (dříve Shock), hrající ve složení dvě sólové kytary, baskytara, klávesy a zpěv.

K úspěchům lze jistě zařadit také přijetí jednoho žáka dechového oboru v předmětu hra na trubku ke studiu na teplické konzervatoři od školního roku 2007/2008.

Jsme rádi, že se žáci prezentují také na akcích mimo Bílinu (např. Duchcov, Teplice, Ústí nad Labem a některé obce Českého středohoří), což dává prostor pro možnost porovnávání s výkony jiných uměleckých těles a zároveň posiluje dobré jméno školy.
Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

6.1.2022

"Velcí malíři spjatí s regionem"

Zveme vás na setkání s podtitulem "Koho znáte i neznáte". Hostem je Mgr. Vladimír Drápal, průvodcem setkání Mgr. Miroslav Mužík. Dne 10.01.2022 od 16.00 hodin. Sál školy.

6.1.2022

Jaroslav Ježek a Osvobozené divadlo

Zveme vás na další setkání s hudebníkem Petrem Kašparem tentokrát věnované především osobě Jaroslava Ježka. V úterý 11.1.2022 v sále školy od 17.00 hodin.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o začátku školního roku

 

Vážení rodiče, žáci,

nabízí se začít povzdechem nad rychle uplynulým časem prázdnin, ovšem to bych nebyl příliš originální. Nezbývá než věřit, že vše, co jsme na léto naplánovali a zatím nestihli, zvládneme za rok.

Již jsem avizoval v tisku, že máme volnou kapacitu pro zahájení výuky na akordeon. Rádi bychom vrátili “život” tradičním nástrojům. Po akordeonu, bude-li zájem, obnovíme také výuku hry na housle. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11