Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Okresní kolo soutěže ZUŠ – březen 2024

imageV první polovině března se uskutečnila okresní kola celostátní soutěžní přehlídky žáků ZUŠ ve hře na kytaru a klavír. Bílinskou ZUŠ zastupoval klavírista Viktor Vraj ze třídy uč. Elišky Houdkové. Ve své kategorii získal 3. místo. Početnější byla účast kytaristů. Amálie Buzi obdržela 3. místo, Ondřej Lagner dosáhl na 2. místo. Oba jsou ze třídy uč. Adama Šmejkala. Jan Ustohal, žák uč.

Putování Komořinky v čase předvánočním

imageDívčí komorní pěvecký soubor “Komořinka” pod vedením uč. Veroniky Duchoslavové je nejdéle působícím sdružením v rámci naší ZUŠ. Za dobu existence delší 20 let se v něm vystřídaly desítky dívek. K vystupování mívá Komořinka nejvíce příležitostí pravidelně v čase předvánočním.

“Vánoční přání”–12.12.2023

imagePod tímto názvem připravily společný koncert taneční a hudební obor. Akce se uskutečnila v bílinském městském divadle, jehož pódium je ideální pro provedení tanečních choreografií. Publiku se představily děti z taneční i hudební přípravky, žákyně tanečního oboru od 1. do 7. ročníku, Komořinka, Pěvecký sbor a kytarista Ondřej Lagner. Koncert moderoval uč. Adam Šmejkal.

Adventní koncert v kostele sv. Petra a Pavla –10.12.2023

imageKulturní centrum Bílina pořádá každý rok cyklus adventních koncertů, z nichž vždy jeden zajišťuje svým vystoupením ZUŠka. Program koncertu byl sestaven převážně z vokálních skladeb, neboť písně – zvláště vánoční – posluchače vždy potěší. Svůj prostor měla i hudba instrumentální. Například v podání nového školního souboru “Klarineto”.

Vánoční koncert bubeníků.

imageSice v úplném začátku Adventu (4.12.2023), ale náladou již vánoční byl koncert žáků ze třídy uč. Libuše Šperkové. Program zpestřili i další hosté jako např. Jiří Cikryt, bubeník a klavírista, který připravil pro tuto příležitost hudební aranže a trumpetista Jiří Šperk. Ten se představil také jako zpěvák. Koncerty bicistů jsou vždy plné pohody.

1 2 3 4 5  ... 

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

12.4.2024

Jarní koncert

Zveme vás na Jarní koncert žáků, který se uskuteční dne 24.4.2024 od 17 hodin v sále školy.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11