Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Úspěch kytaristek ze ZUŠ Gustava Waltera

imageCelostátní soutěž oborů ZUŠ je každým rokem vyhlášena pro jiné studijní zaměření. Ve školním roce 2016/2017 naši školu reprezentovaly kytaristy Anežka Turínová a Karolína Procházková, obě ze třídy učitele Tomáše Ernsta. Ve svých kategoriích zvítězily dívky v teplickém okresním kole a následně se v dubnu spolu s pěti desítkami žáků kytarových tříd Ústeckého kraje setkaly v mostecké ZUŠ F.L.

Koncert učitelů a žáků – 28.3.2017

imageJak datum napoví, připravili jsme návštěvníkům, ale i sami sobě ke Dni učitelů hudební dárek – koncert. Uskutečnil se standardně v sále školy. V programu zazněly skladby barokní, klasické, romantické i současné jazzové.

Už se zase těšíme na Ježíška

imageŠkola přijímá pozvání ke spoluúčasti na předvánočních akcích, ale sama také jednu zásadní v tomto období pořádá - vystoupení tanečního oboru. To letošní se jmenovalo „Už se zase těšíme na Ježíška“, tedy stejně jako jedna možná méně známá česká vánoční písnička z let 60. Mimochodem na její melodii vytvořila také sl. uč. Marie Dobiášová jednu z řady choreografií. Diváci mohli shlédnout (7.12.

Adventní koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Bílině

imageV rámci cyklu adventních koncertů, které Kulturní centrum Bílina směřovalo do kostela sv. Petra a Pavla, zde účinkovali žáci a učitelé ZUŠ Gustava Waltera při třetím adventním koncertu v neděli 11.12.2016. Koncert uvedl a programem provázel P. ThLic Marcin Saj. Svým slovem návštěvníkům přiblížil význam vánoc v širších souvislostech. Úvod zajistily děti z hudební přípravky.

Komořinka – advent 2016

imageČas předvánoční je v naší zemi časem nejrozezpívanějším a nejrozehranějším. Živá hudba zní na náměstích, v kostelích, v nákupních centrech. Vystupují děti i dospělí, umělci s hlasem i bez. Samozřejmě, že i naše škola nestojí stranou. Žáci účinkovali na akcích v Bílině, Měrunicích, Teplicích, v německém Seiffen. Navštívili jsme několik kostelů, zpívali na náměstí v Bílině i Teplicích.

... 11 12 13 14 15  ... 

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

3.5.2024

Koncert tanečního oboru

Koncert tanečního oboru, spoluúčinkují žáci hudebního oboru - pondělí 13.5.2024 od 17.30 hodin v Městském divadle. Srdečně vás zveme.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o cestě do finále

Zatímco na podzim se zvláště žákům zdálo, že školní rok bude nekonečný, nacházíme se nyní všichni v pěkně rozjetém rychlíku jménem školní rok, který směřuje k finální konečné stanici, jíž je závěr školního roku a vysvědčení.

Před žáky ZUŠky je řada koncertů a na žáky pokračující v dalším školním roce čekají komisionální postupové zkoušky. Blíží se také červnové zápisy pro nový školní rok. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11